Skype Blogs

Product News, Customer Stories and Updates from Skype

Share

Share

Skype Windows 8-le: kiire, lihtne ja ilus

Oleme jõudnud nii kaugele, et Skype Windows 8-le on kohe-kohe väljas ning mis seal salata – päris uhke tunne on. Oleme Microsoftiga kõvasti koostööd teinud ja tulemuseks on täiesti nullist loodud Skype, mis lähtub ideest, et Skype peaks olema alati olemas ning lihtne ja mõnus kasutada.

Skype ja Windows on kokku käinud algusest peale – oli see ju ka esimene platvorm, millele jõudsime. Skype Windows 8-le keskendub senisest enam sellele, kuidas Skype’i tänasel päeval kasutatakse, et uus versioon oleks hea igapäevane suhtlusvahend kõigile.

Skype Windows 8-le on lihtne, kiire ja ilus. No vaadake ise:

Keskendume olulistele inimestele
Uue kasutusloogika keskmeks on olulised inimesed ja vestlused nendega – Skype’i avamisel on koheselt leitavad viimaed kõned ja vestlused inimestega, kellega tihedamini suhtled. Vestluspartnerite lisamine lemmikute hulka on muudetud kergemaks ning selle tulemusena ei ole nad kunagi kaugemal kui üks klõps.

Skype8-1.jpg

Uus Skype muudab mobiil- ja lauatelefonidele helistamise lihtsamaks. Korraga saab ülevaate nii krediidijäägist, pakettidest kui ka viimastest kõnedest.

Skype8-2.jpg

Alati lähedal
Windows 8-t kasutades võid olla alati kättesaadav ja vahet pole, kas kasutad laua-, süle- või tahvelarvutit – Skype oskab akut kurnamata taustal joosta. Sissetulevate (video)kõnede ja vestluste kohta näeb infot ka siis, kui esiplaanil on teised rakendused – seega ei tohiks juhtuda, et millestki olulisest ilma jääd.

Skype8-3.jpg

Moodne disainikeel
Skype Windows 8-le on kiire, sujuv ja lihtne kasutada. Juba disainifaasis oli meie eesmärgiks luua modernne rakendus, mida oleks mugav kasutada nii puuteekraanidel kui hiire-klaviatuuri abil.

Kui Skype on Windows Store’ist alla laaditud, ilmub ta avakuvale nn live tile paanina, mis Windows 8 puhul ei ole lihtsalt nupp rakenduse avamiseks, vaid see kuvab ka infot vastamata kõnede ja uute vestluste kohta.

Skype8-4.png

Teine tore viis Skype’i Windows 8-l kasutamiseks on võimalus ta mõne teise programmiga ekraanile kokku tõmmata (“snap“) ning samal ajal sõpradega vestelda või pilte-veebi sirvida.

Skype8-5.jpg

Inimesed ja Skype
Pole oluline, kas vestluspartnerid kasutavad lauaarvutit, kaasaskantavaid seadmeid või vana head lauatelefoni – Skype muudab sidepidamise lihtsaks. Selleks on Skype integreeritud teiste Windows 8 moodulitega, näiteks “Inimesed” (mis meie arvates on üks ägedamaid Windows 8 uusi rakendusi, vt ka ingl. k MSDN artiklit).

Skype8-6.png

“Inimesed” on heas mõttes segu kontaktide nimekirjast, aadressiraamatust ja pilveteenustest. Kõikide Skype’i kontaktide sellesse ühte rakendusse saamiseks piisab oma Microsofti kontoga sisse logimisest.

Olulisemad kontaktid saab kergelt lisada Windowsi avaekraanile, nii et nad ei ole kunagi kaugemal kui üks klõps.

Lisaks sellele saad uurida, mida kaaslased mujal teevad – näiteks Twitteris või Facebookis – ning kohe kaasa lüüa, kommenteerides nende viimaseid fotosid või tehes väikese kõne.

Meie sooviks oli muuta Skype’i põhifunktsioonid võimalikult lihtsaks, keskendudes eelkõige sellele, kuidas me tegelikult Skype’i kasutame. Tulemus: vestlused ja (video)kõnede põimimine nendesse on kergem kui kunagi varem.

Tulevik on käes – tule kaasa
Loomulikult oleme käesoleva Skype’i esmaversiooni ja Windows 8 osas väga põnevil ja loodetavasti pole me ainukesed.

Igale uuele platvormile minek on korraga nii võimalus kui seiklus. Me usume, et Windows 8 on samm tulevikku, kus arvuti kasutamine on lihtsam ja intuitiivsem ning kus sul on alati kaasas Skype, mis aitab oma sõprade ja lähedastega ühenduses olla.

Nagu iga uue rakendusega, ootame ka seekord huviga tagasisidet, et muuta asju veelgi paremaks. Tegemist on ju alles esimese versiooniga, seega on tulevatel kuudel Windows Store’i oodata palju uuendusi, mis teevad asju paremaks ja lisavad uusi võimalusi.

Skype Windows 8-le astub rambivalgusesse 26. oktoobril – ta on kaasas iga uue Windows 8 masinaga ning allalaaditav Windowsi poest. Lisainfot ja nippe-nõuandeid, kuidas Skype’i kasutada, leiab meie Twitteri– ja Facebooki kontode ning Skype Support Networki (ingl. k.) vahendusel.

2 thoughts on “Skype Windows 8-le: kiire, lihtne ja ilus

  1. a-rapest said 4 years ago

    Nüüd tuleb emafirmal lahendada peamine probleem – kes ostab Windows 8-t.

    • Viljar Sepp said 4 years ago

      Ma ei teagi, kui suur probleem see on – ma olen kevadest saati vahelduva eduga kasutanud – üsna OK on. Ma ilmselt ostan.