Skype Blogs

Product News, Customer Stories and Updates from Skype

Share

Share

Oma Messengeri kontaktidega saad nüüd suhelda Skype'i kaudu

Head uudised – Skype ja Messenger panevad leivad ühte kappi ja ühiseks nimeks saab “Skype”. See tähendab, et miljonid Messengeri kasutajad saavad kõik oma sõbrad-tuttavad nüüdsest Skype’i kaudu kätte, nii tšättides kui videokõnesid tehes.

Selle sammu esimeseks verstapostiks oli paar nädalat tagasi välja lastud Skype 6.0 Windowsile ja Macile, mis lubab Skype’i sisse logida ka oma Microsofti kontoga. Seega piisab, kui Messengerikasutajad laadivad alla Skype’i uusima versiooni, logivad oma Microsofti kontoga sisse ja – voilá – kõik Messengeris resideeruvad kontaktid on olemas.

Miks nii? Meie eesmärgiks on luua suhtlemiseks parim lahendus kõigile ja kõikjal. Messengeri pensionile saatmine laseb meil rohkem keskenduda asjade lihtsamaks ja kasutuskogemuse sujuvamaks muutmisele. Seetõttu otsustasimegi Messengeri ülemaailmselt hiljemalt 2013. a esimese kvartali jooksul pensionile saata (erandiks on Hiina RV, kus Messenger jääb esialgu veel turule).

Mida võivad Messengeri kasutajad Skype’i uusimast versioonist oodata:

 • parem erinevate platvormide tugi, kaasa arvatud iPad ja Androidi tahvelarvutid,
 • kõik koos: tšätid, videokõned, helistamine mobiilidele ja lauatelefonidele,
 • ekraani jagamine,
 • videokõned mobiiltelefonidele,
 • videokõned sõpradele Facebookis,
 • grupivideokõned.

Katsume Messengeri kasutajaid järgmiste kuude jooksul igati aidata, et üleminek Skype’ile oleks võimalikult sujuv. Abiks võivad olla ka mõned eripakkumised, mida plaanime veel selle aasta lõpuotsa. Usume, et Skype meeldib teile – laadige alla meie värskeim versioon, logige oma Microsofti kontoga sisse ning proovige ise!

Siin on lühike ülevaade, kuidas senine Messengeri kasutaja saab Skype’is oma Messengeri kontaktidega suhelda:

Esmalt vali sisselogimisaknas Microsofti kontoga sisenemine, misjäreluuritakse, kas Sul on Skype’i konto juba olemas või oled täiesti uus kasutaja.
WLM1.png

Kui sa kasutadki Skype’i ja Messengeri mõlemat, saad oma kontod nüüd ühendada – nii tekib üks Microsofti konto.
WLM2.png

Nüüd on Skype’is su senine Messengeri kontaktinimekiri ilusti liidetud Skype’i kontaktidega.
WLM3.png

Ja tšättimine alaku!
WLM4.png

Meil on hea meel, kui jagad meiega ka tagasisidet – oma mõtteid ja ideid. Üks suuremaid kanaleid selleks on Skype Support Network (ingl. k.), samuti on abiks Twitter (teema: #SkypeWLM). Oleme igati abiks!

59 thoughts on “Oma Messengeri kontaktidega saad nüüd suhelda Skype'i kaudu

 1. midav2gaiganes said 4 years ago

  Tere!
  Kas oleks võimalik,et MSN ikka jääb ka alles?!Mu musi nutab kaugel ja ma olen ka nüüd õnnetu!:/ Palun tehke nii,et MSN ikka alles jääb!!Pai!!!

 2. ainkalda said 4 years ago

  MSN-is saab kontakte jagada gruppidesse/rühmadesse, näiteks “töö”, “sõbrad”, “lapsed” ja seejuures kõiki rühmi kontaktlistis korraga näha ja neid avada-sulgeda vastavalt soovile. Skypes seda ei saa, näeb ainult ühte gruppi korraga :(

  Ja ma ei taha skypesse oma sõpradega samasse gruppi neid, kes mul MSN-is on “töö” grupis. Ja ma üldse ei taha avaldada oma MSN-i kontaktidele oma skype-nime ja ei taha avaldada oma skype-kontaktidele oma MSN-i nime.

 3. kristiansamm said 4 years ago

  Ei ole võimalik ju siseneda msn kontoga, ühendasin skype ja msn’i, nüüd microsofti kontontoga sisenemisel ütleb mulle “kahjuks ei saanud me sinu sisselogimis andmeid tuvastada, palun kontrolli nime ja salasõna” kõik on õige, mul msn juba 10 aastat, ja niisama tavalise skype kontoga skype minnes ei ole mingit msn’i seal, ei saa ka importida, keegi aitaks, administraatorid skypes!?

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Mulle tundub, et esimesele asjale võib rohtu olla: kui MSN nimega/Live IDga/Microsofti kontoga sisse logida, siis tuleb Skype logimisaknas valida paremalt poolt esmalt “Microsofti konto”.

   Teise asjaga on huvitav: kui ma login sisse oma MS kontoga, ma näen gruppi “Messenger” (a mul pole kedagi seal, sest hülgasin MSNi 7a tagasi, kui siia tööle tulin :D), kui login sisse Skype’i nimega, siis ei näe. Ehk siis – vali Microsofti konto logimisaknas, paremalt, logi sisse ja vaata, kas siis ilmuvad välja.

 4. all0vv said 4 years ago

  Kas uues skype 6.0 on võimalik teha ise smile, sest mul ei meeldi olemasolevad ja oleks soov endaomade järgi.

 5. heigo.arak1 said 4 years ago

  Kas siis kaob ära ka windows live mailbox?

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Kui pead silmas mail.live.com veebimeili, siis seda on MS hakanud lükkama outlook.com kujunduse/platvormi poole (kui ei ole veel proovinud, uuri – muljetavaldavalt kena, peaks ütlema)

 6. jaanus252 said 4 years ago

  Windows Live Messengeri 144-st kontaktist toodi üle ainult 2 !!! kuhu jäid ülejäänud??? Kannataks kõigepealt asi toimima panna ja siis kuulutama hakata ,et selline võimalus on.

 7. skypefann said 4 years ago

  skype ja microsofti konto lahti sidumine.
  kui skype beetavarjandis microsofti kontoga sisse logisin siis mullle järgmise sammuna skype kontoga sissse logimist ei pakutud või jäi mul seee varjant lihtsalt tähelepanuta.
  Niii ka skype 6 versiooonis
  skypesse sain kas microsofti või skype kontoga, kuid mitte mõlemaga korraga.
  proovisin siis sõbra microsofti kontoga sisse logida skype küsis ka järgmisena skype kontoga üendamist.
  panin proovimõttes oma skype andmed nüüd on sõbra microsofti ja minu skype konto omavahel seotud.
  Küsimus selline, et kuidas ma saaksin sõbra ja enda kontod lahti siduda ning enda microsofti ja skype konto omavahel siduda.

 8. illimar330 said 4 years ago

  Kas tuleks siis messenger ühtlasi ka maha installida arvutist ?

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Illimar, ega sellega vast kiire ka pole, aga hiljem kindlasti.

   Ain, ma ei oska midagi mõistlikku pakkuda – kontaktide näitamine on harjumuse asi, ent “peida ühele grupile, näita teisele” võimalust Skype’is ei ole. Eraldis kodu- ja töökonto, kuhu kontaktid sortida nende iseloomu, mitte allika (Skype, Messenger) järgi?

   Jaanus, ma ei välistaks sünkimise aeglust ja et nad ilmuvad peatselt välja. Live.com ‘is / Outlook.com’is on kõik olemas?

 9. kalevs said 4 years ago

  Tere,
  millal võiks oma MSN kontake näha ka Skype’i Linux versioonis ?

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Ma pean tunnistama, et ma ei ole saanud testida – ma kahtlen, et see võimalus on otse olemas Linux 4.0 versioonis. Ent kui ühendada kontod kellegi teise masinas – Mac/Win, siis peaks teor. saama messengeri tsäti käima kindlasti veebis. Microsofti kontoga Linuxi klienti logimises ja kontaktide nägemises… uh, ma ei tea, ma kodusesse linuxipurki Skype’i pannud pole.

   Katsun rohkem infot saada.

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Head uudised, vahepeal on välja lastud Skype 4.1 Linuxile, mis Messengeri toetab :)
   http://blogs.skype.com/garage/2012/11/skype_41_for_linux.html

 10. ainkalda said 4 years ago

  Tegelikult on nende MSN-i gruppidega nii, et Skypes saab ka kontakte rühmitada, mis ongi juba peaaegu õige asi ja see mida vaja. Viga on see, et korraga näeb vaid ühte rühma. Võiks näidata mitut rühma üksteise all ja et saaks neid ühekaupa lahti-kokku rullida ja olekski täpselt see, mida vaja. Muidu on sellest ühendamisest mul positiivne kogemus.

 11. urmas_olen said 4 years ago

  Kas Skypes hakkab ka saama valida, kellele enda olemasolu näidata ja kellele mitte – kontakti blokkimata? Selle funktsiooni puudumine takistab Skypele üle minemast.

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Ei, ükshaaval “peitupugemise” võimalust Skype’is pole. A Skype ei ole kaugeltki valmis, nii et kui endiste MSN’ikasutajate hääl kaduvate võimaluste osas nõudlikuks muutub, võib asju juhtuda…

 12. mullnaut said 4 years ago

  Võiks olla võimalik kontakte ühendada – Mul on inimesi, kes on mul nii Skypes, MSNis kui Facebookis – nüüd on üks inimene nimekirjas 3 korda.
  Ühinen ainkalda kommentaariga – kontaktide nimekiri võiks olla sarnane MSNiga, et näeb mitut rühma korraga ka.
  Ja sealjuures võiks olla võimalik osadele rühmadele nö. “Appear offline” olla.
  Tegelikult on väga mugav, kui kõik chatid on ühes kohas, aga samas ei tahaks alati kõigile kogu aeg ja võrdselt nähtav olla.

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Kontakte saab ühendada :) Microsoftil on veebis see võimalus – inimesi ja gruppe hallata: http://people.live.com/
   – leia (otsingu abiga) vajalikud kontaktid
   – kui mingi kontaktigrupp on puudu, vaata paremal asuva “hammasratta” menüüsse
   – märgi vajalikud inimesed ära
   – ülamemüüs on nupp “Lingi”

   KontodeLinkimine.jpg

   Seal saab ka nt Facebook’i kontaktid jne omavahel ära ühendada ja gruppe hallata ja andmeid lisada jne, isegi tšättida FB ja Messengeri kontaktidega.

   • Viljar Sepp said 4 years ago

    Kontaktide ühendamise osas olin natuke liigoptimistlik – see töötab ilusti veebis, ent Skype näitab mitut kontot. Eks näis, mis aeg toob.

 13. anton.klink said 4 years ago

  oman mitut MSN kontot, aga Skype’ga ühendada saan ainult ühe ning teiste MSN kontode osas soovitab Skype mul endale uued Skype kontod luua, millega need siis ühendada. ühesõnaga – jama.

 14. jaanus.rankla said 4 years ago

  Millal hakkab skype kasutajaga sisenedes ka msni kontakte nähema, kui kontod on ühendatud? (vastupidi toimib – msniga sisse minnes skype omi näeb).

 15. egertest said 4 years ago

  Lisaks kontaktide rühmitamisele viisil nagu kasutaja Ainkalda seda pakkus, sooviksin veel mugavuse poolest emotikonide ning erinevate helide lisamise võimalust (nt MSN kontakt logis sisse, fb kontakt saatis sõnumi jne), ning “nudge” võimalust.

  Lisaks sooviks veel küsida, kas Windows Live jääb service’na toimima (ainult kasutajaliides muutub Skype-põhiseks) või transformitakse kõik endised WL kasutajad Skype kontaktideks, ning Windows Live Network kui selline kaob ära.

  Lisaksin veel, et sellisel juhul oleks soovituslik teha NÖ Web-messenger laadne kasutajaliides. (Läbi neti pääseb kasutajatele ligi, tingimustel, kus Skype allalaadimine ei ole võimalik)

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Mis võimalused Skype’i juurde tulevad ja mis tulemata jäävad – selle üle kindlasti kuskil mõeldakse ja arvutatakse. Kahjuks ma nende hulgas pole :P

   Veebiklient on teoreetiliselt juba praegu olemas, vähemalt Outlook.com ja live.com mulle seda võimalust pakuvad (Messengeri ja FB kontaktidega, Skype omadega hetkel mitte) – üleval paremas nurgas on väike tšätiikoon.

 16. magnum7773 said 4 years ago

  Mul näitab Skypes ainult 4 messengeri kontakti onlines, ülejäänud offline kõik, kuigi imo.im-is ja ebuddys on kõik online?? messenger.live.com ja outlook.comis sama jama, näitab ainult 4 kontakti

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Endiselt 4 või on serverid suutnud end natuke paremini sünkida nüüdseks?

 17. mari-liiiiis said 4 years ago

  Minul on sellega seoses küsimus, et hotmail on minu ainuke e-mail ja mul on seal väga palju tähtsaid kirju. Et need alles jääks, pean tegema uue e-maili ja ükshaaval kirjad sinna saatma?
  Ootan abi marylyys20@hotmail.com

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Mari-Liis, ei, postkastid pole üldse asjasse segatud, asi puudutab ainult Messengeri pinsilesaatmist.

 18. jaanus.rankla said 4 years ago

  Kordan küsimust: Millal hakkab skype kasutajaga sisenedes ka msni kontakte nägema, kui kontod on ühendatud? (vastupidi toimib – msniga sisse minnes skype omi näeb).

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Jaanus, ei tea – arvestades, kui palju on ühildamises veel teha, ilmselt mitte niipea…

 19. olenvivvu said 4 years ago

  Kuidas muuta ühendatud msnis ja skypes, msni pilti ja alapealkirja muuta, ? muudan skype-i pilti ja siis msni pilt ei muutu. o:O

 20. mmaarjo said 4 years ago

  Selline küsimus et kui teine kontakt on messengeris ja mina skypes, räägin msni kontaktidega, kas siis on võimalik saata pilte ka üksteisele ? millegipärast ei saadud mulle saata, milles võib probleem olla ?

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Maarjo, kas tegemist oli tavalise failivahetusega või kasutas teine pool WLMi nn fotodejagamise võimalust? Skype pilte vestlusaknas näidata ei oska.

 21. mmaarjo said 4 years ago

  just. teine pool kasutas wlm’i. selge.

 22. mmaarjo said 4 years ago

  Aga selline küsimus et kas msni on võimalik tagasi ka saada niikauaks kui kõik skype läheb??

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Aga ega ta ju kadunud kuskile veel ole – allalaadimine ja sisselogimine peaks endiselt funkama.

 23. kiisu007 said 4 years ago

  Tere, mul sellinem ure, et syncisin oma messengeri ja skype omavahel ilusti ära ja kõik toimis, kui logisin Microsofti kontoga skype sisse kuid alates eilsest on kõik minu messengeri kontaktid kadunud ja olen kõigile offline, osasid kontakte näen microsofti kontolt, kuid need on seal samuti offline, suhelda saan nendega siis, kuiise alustan suhtlust. Osad kontaktid on siiski kadunud ja osad blokeeritud. Olen natuke tutvusringkonnas uurinud ja selline probleem on osadel veel. Millal võiks lahendus tulla ja minu messenger jälle normaalselt tööle hakata? windowlive.com sisse logides näen peaaegu kõiki kontakte.
  Jään vastust ootama.

 24. stirliz said 4 years ago

  mul ka sama probleem, et eilsest ms kontoga sisse logides ei näe skypest ühtegi msn kontakti,lisaks võiksid msn-s loodud gruppid skypi ka üle tulla,kui nad juba veebisgi olemas, seal mul 300 inimest ilusasti ära sorteeritud, nüüd aga tulevad juurde skype ja fb omad, ja asi on väga kirju! äkki annaks selle info keegi edasi ingliskeel jättab soovida ja ingl. suppordiga suhtmlemine piiratud

 25. live:j4n_14 said 4 years ago

  Täpselt sama asi mis kiisu007-l

 26. liisuuu2 said 4 years ago

  Täpselt samasugune mure nagu kiisu007’l. Ainult et ma ei näe isegi mitte windowslive.com kontolt oma kontakte. Näitab vaid, et mu sõbrand on offline praegu. Milles asi?

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Kiisu ja Liisu – kas kontakte ei näita üldse või näitab, et nad on offline?

   Ja kas nüüdseks on olukord paranenud (sry, olin vahepeal puhkusel)?

 27. geertrud said 4 years ago

  Rääkige palun täpselt ja üksikasjalikult sellest, mida peavad tegema inimesed, kes endale Skype kontot teha ei taha, vaid eelistavad kasutada vanaviisi MSN kontot.

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Kui asi on kontos, siis midagi ei pea tegema – peab lihtsalt oma Microsofti kontoga* Skype’i sisse logima. Uuematel Skype’i klientidel peaks kõigil see võimalus olemas.

   * Microsofti konto = MSN konto = LiveID = hotmail.com konto – heal lapsel sada nime…

 28. annikatoome said 4 years ago

  Tere.

  Mul sama probleem mis Kiisul ja Liisul. Ühendasin ära skype ja msni ning peale seda pooled msni kontaktid kadunud, blokeeritud või koguaeg offline. Mina olen samuti osade jaoks offline ning vestelda saan vaid siis kui ise alustan vestlusega. Milles probleem ja kuidas lahendatud saaks?

  Annika

 29. live:oravake12 said 4 years ago

  Miks ma ei saa skype´is sisse logida windows live messengeri kontoga, kuigi vajutan paremalt poolt, et tahan messengeri kontoga sisse minna, aga siis viskab ette et ei saa sisselogimis andmeid tuvastada.. vms.. ?

 30. triin.reimand said 4 years ago

  Tere!
  Kui ma kirjutan Skypes oma endise msn kontaktiga, siis tema minu teksti näeb, aga tema vastused mulle läbi ei tule.

 31. liisuuu2 said 4 years ago

  Nii, mina sain nüüd oma messengeri kontaktid nähtavale eel mainitud lingi abiga. Kuid nüüd uus mure, siiski on kõik kontaktid offline mulle.?

 32. oljafo said 4 years ago

  Mul on ka sama probleem mis Kiisul ja Liisul. Kuni 1 jaanuar kõik toimis ilusti, alates 1. jaanuarist kõik MSNi kontaktid kadusid.

 33. heigo.arak1 said 4 years ago

  Mul tekib microsofti kontoga sisselogimisel probleem, kui tahan sisse lugeda, oma konto sisestan ja parooli sisestan ning sisse login, siis ta ei lase sisse logida. Ütleb nii: Midagi läks valesti. Proovi uuesti. Olen mitmeid kordi proovinud, aga ikka ei midagi

 34. heigo.arak1 said 4 years ago

  Lisaks veel, kust kohast ma saan vestluste ajaloo faili kätte mida alles hoida kui ma tahan uuesti skype’i installida kunagi?

 35. heigo.arak1 said 4 years ago

  Üks probleem on veel. Nimelt, enam ma ei näe microsofti kontos profiili pilte ja kui keegi sisse logib, siis ei näita mitte nime vaid meili aadressi, eile oli kõik korras.

 36. natalja.koort said 4 years ago

  installisin uue versiooni skype mis mis jama et lõppuni ei installi tuleb ette mingi viga inglis keelne tekst milles ma aru ei saa kuna ei oskagi inglis keelt ja kui sisenen messengeri tunnustega siis skypega ei yhenda utleb mingi viga

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   Natalja, installimisel saab esimeses aknal valida keelt, samuti saab logimisaknas valdia keelt Tools -> Language alt. Kas see aitaks veateatest aru saada (ja teada anda, mis see täpselt on)?

   Teiste logimisprobleemide kohta uurin…

 37. natalja.koort said 4 years ago

  minule hetkel tundub mõttu see kõik

 38. alla.alas said 4 years ago

  Skype videokõne kvaliteet on p…k! Kas selles osas ka midagi ette võetakse? Messengeris olen saanud pea alati katkematu ühenduse ja puhta kvaliteediga videokõne – Skype’is peaaegu mitte kunagi – kõne pidevalt katkeb, pilt on väga halb. Ma pole üldse rahul toimuva muudatusega!

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s