Skype Blogs

Product News, Customer Stories and Updates from Skype

Share

Share

Tänasida uuendusi ära viska homse varna!

Koostöös partneritega nagu Adobe, Norton ja TomTom käärisime käised ülesse ja lükkasime käima sellise algatuse nagu “rahvusvaheline tehnoloogia uuendamise nädal” (International Technology Update Week, ITUW). Selle raames julgustame inimesi vaatama üle oma kasutatavad programmid ja laskma neile peale viimased uuendused. Miks uuendada, on juttu selles postituses, järgmises sellest, miks üldse selline kampaania :)

Skype’iga kõne tegemiseks peaks ideaalis piisama 2-3 klikist – valid kontakti, lülitad kaamera sisse ja, voilà, su sõbrad on sinu “juures”, hoolimata sellest, kus nad parasjagu maailmas asuvad.

AGA… maailm pole ideaalne ja pidevalt tuleb mingisuguste kõrvaliste pisiprobleemidega kakelda. Seetõttu töötavad meil sõna otseses mõttes sajad inimesed – arendajad, insenerid, testijad jne – selle nimel, et kasutusmugavust rikkuvaid “elemente” seljatada.

Üks nendest, kelle südameasjaks on Skype’i toimimise mugavus ja kvaliteet, on Raul Liive, Skype’i beetaprogrammi juht (Skype Beta Program Manager). Saime temalt väikese ülevaate, miks Skype’i ning üldse tarkvaraprogrammide värske hoidmine abiks on.

Suurem jõudlus
Meil nähakse päris palju vaeva, et iga uus versioon oleks kiirem ja sujuvam kui eelmine, arvesse võetakse ka kasutajatelt laekuvat infot. Näiteks on kõik viimased Skype’i versioonid kiirema “stardiajaga” ja suudavad paremini toime tulla erinevate võrgutingimustega.

Upgrade Skype Today badge.jpg

Parem kvaliteet ja ühilduvus
Uued Skype’i versioonid on oluliselt parema heli- ja videokvaliteediga. Skype’i kõne kahe värsket versiooni kasutava vestluspartneri vahel on parem kõnest mõne programmi vana versiooniga. Suur osa kõnedest, eeldusel, et kasutatakse vastava võimekusega lisaseadmeid, on HD-kvaliteediga. Ja kui su vestlusparneriks on keegi su lähedastest, võiks kõne kindlasti olla võimalikult hea kvaliteediga.

Uued võimalused
Uusi versioone installeerimata ei ole võimalik kasutada täiesti uusi funktsioone (nt grupivideokõned või ekraani jagamine grupiga). Need omakorda aitavad aega kokku hoida ja teevad Skype’i kasutusmugavuse paremaks.

Suurem turvalisus
Kasutajate ja ja nende personaalsete andmete turvalisus on kõige olulisem. Uued versioonid püüavad alati parandada ka turvataristut, et teid paremini kaitsta kräkkerite, petturite ja muude “kurnajate” eest.

Veaparandused
Tuleb tunnistada, et isegi laiaulatuslikust kvaliteedi tagamise ja testimise protsessist lipsab alati mõni viga või “aps” läbi. Ega’s midagi, tuleb uues versioonis ära parandada.

Kõik, kes Skype’is ametis, töötavad päevast-päeva selle nimel, et Skype oleks parem, et ta funktsioneeriks korralikult ja teil oleks oma sõprade ja perekonnaga mõnus vestelda. Tarkvara võimalikult värske hoidmine tähendab ühtlasi ka seda, et Skype muutub järjest paremaks.

Milline on sinu ägedaim-toredaim Skype’i kasutamise kogemus? Kirjuta meile kommentaar või anna teada Twitteris (@skypeeesti või @skype (ingl. k), sildiks võiks olla #Update4Free).

2 thoughts on “Tänasida uuendusi ära viska homse varna!

 1. lisette_elmik said 4 years ago

  kuidas ma saan oma display pilti vahetada? ma saan sealt jah profiili pilti vahetada aga teised näevad ju ikka vana dp pilti :(

  • Viljar Sepp said 4 years ago

   “Display pildi” alla pead silmas Skype’i profiilipilti? See pilt _peaks_ rändama ka teisteni – kes samal ajal online, nendeni kiiremini, teisteni aeglasemalt.

   Kas ainult osad kasutajad näevad vana pilti või kõik? Kas konto on mingi teise teenusega seotud, a la MSN või Facebook?

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s