Skype Blogs

Product News, Customer Stories and Updates from Skype

Share

Share

Skype Eesti juhiks saab Tiit Paananen

Foto autor: J.SootsJuhivahetus on alati suur sündmus, alati väärt üht korralikku pressiteadet. Samas – ega blogi pole lihtsalt pressiteadete arhiiv – siin teile kiire viiekäiguline intervjuu peatselt oma uues rollis alustava Tiiduga. Ja siis pressiteade.

1. Esiteks klassikaline küsimus “Kes sa oled ja kust sa tuled?”
Internetti kolisin juba ammu. Eelmise sajandi viimase kümnendi alguses. Olen õppinud rohkem tehes kui kuulates. Tegusid teinud Hansapangas, Helmeses ja Sun Microsystemsis, ikka IT poole peal. Viimased 7 aastat aga Skype’is tarkvara testimise osakonna juhatajana.
Kuulanud ehk koolihariduse olen saanud Tampere Tehnikaülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis – aga lõpetada õnnestus töö kõrvalt hoopis Concordia Audenteses juura eriala. Töö ja õppimise kõrvalt olen teinud palju langevarjuhüppeid, õppinud lennukiga lendama ja teinud palju vabatahtlikku tööd harrastuslennunduse vallas. Elan Kohilas ja kohe pärast sinna kolimist otsustasin ka kohalikus elus kaasa lüüa ning osutusingi valituks Kohila volikokku.

2. Mis saab olema su esimene päevakäsk?
Päevakäske Skype’is ei jagata. Teemasid on aga üleval omajagu. Need siis küpsevad ja arenevad ning tulemuseks on iga nädal midagi, mis kontoris toimub või kus Skype Eestis osaleb. Meil on mõned prioriteetsed valdkonnad nagu inimeste palkamine, koostöö IT sektoris Eestis ja kõrghariduse vallas. Peamine siiski on kindlustada, et Skype oleks meie olemasolevatele töötajatele parim koht töötamiseks ja seeläbi muutuda atraktiivseks mitte ainult Tallinnas või Eestis vaid piirkonnas laiemalt. See omakorda võimaldab Eesti inimestel töötada koos erinevate inimestega ja see rikastab. Võimalus töötada sellises keskkonnas ja kodus, sellest unistavad paljud “lennuväljarüütlid”.

3. Millest sa kõige enam uues ametis puudust tunned?
Hea hetk sellele küsimusele vastamiseks saabub hinnanguliselt 1 päev vähem kui aasta pärast :) Roll, mille “kehastus” Sten on olnud viimased 7 aastat, esitab suure väljakutse. Ilmselt liiga suure kui tahta nendesse kingadesse astuda. Seega keskendun hästi töötava kaadervärgi käimas hoidmisele ja jälgin teraselt neid nõudmisi, mis Skype’i areng Microsofti divisjonina Eesti kontorile esitab. Mul on suur usk Eestisse elukohana ja arvan, et meie IT sektor on alles oma eduloo alguses. Seda nii oskuste kui ka suhtumise potentsiaali osas. See võiks kokku tähendada seda, et siin leiavad nii kodused kui ka külalised endale rakendust, mis võiks tipneda uue “Skype”-iga kasvõi.

4. Räägid äkki paari sõnaga oma aliasest – “parasiil”
Parasiil on hea näide sellest kuidas kunagi tehtud valikud kummitavad elu lõpuni. Võta endale meeltesegaduses hüüdnimi, kasuta seda ajal kui internetis on moes pseudonüümid, kirjuta mõned blogid, tee kasutaja paari sotsiaalvõrgustikku ja ongi tehtud :). Parasiil ei tähenda midagi aga on käepärane viis eristuda kui nii juba kord on läinud.

5. Kas ja kuidas saab võrrelda lennukit ja organisatsiooni?
Mis puudutab juhtimist, siis paralleelid on ilmsed. Suur risk, suur kasu kui lend õnnestub või organisatsioon töötab. Kiirused ja massid on suured. Energiat kulub muudatuste läbiviimisel palju ja inimlik viga suudetakse tavaliselt turvasüsteemidega elimineerida aga juhul kui ka need ei rakendu on tagajärjed katastroofilised. Lendureid valmistatakse ette pikalt ja pidevalt tuleb ennast täiendada ja värskendada. Kui on kriis, siis tihti on otsuse tegemise kiirus tähtsam selle täiuslikkusest.

Aitäh! :)
Ja nüüd jätkame ametliku teadaandega…

——

PRESSITEADE
28.02.2012

Skype Eesti juhiks saab Tiit Paananen

Microsofti divisjon Skype avalikustas täna, et 1. aprillil asub ettevõtte Eesti organisatsiooni Skype Technologies OÜ juhiks ettevõtte pikaajaline tarkvara testimise meeskonna juht Tiit Paananen (37). Paananeni ülesandeks saab Eesti kontori igapäevane juhtimine. Lisaks vastutab ta ka Skype’i inseneride meeskonna personaliarenduse ja tehnilise koolituse eest üle maailma.

Tiit Paananeni sõnul on tema ülesandeks pakkuda parimat töökeskkonda Skype’i tarkvarainseneridele ning muuta Skype Eesti veelgi atraktiivsemaks talentidele nii Eestis kui kogu maailmas. “Üks põhjustest, miks omal ajal Skype’iga liitusin, olid targad inimesed, kes siin juba töötasid. See on endiselt suur osa minu motivatsioonist ka täna ja nüüd on mul võimalik veelgi enam aidata kaasa, et see oleks nii kõigi jaoks ka tulevikus,” lisas Paananen.

Skype Eesti senine tegevjuht Sten Tamkivi võtab aastase õppepuhkuse, asudes õppima Stanfordi ülikooli ärikooli magistriprogrammi Californias, Ameerika Ühendriikides. Tema haridustee jätkamist toetab Skype osana pidevatest investeeringutest oma võtmeisikute arendamisse. Õpingutele pühendumiseks loobub Sten oma teistest ametikohustustest nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil, kuid jääb edasi Skype’i töötajaks.

“Skype on juba oma loomise hetkest alates pööraselt kasvanud ja kiiresti muutunud. Mul on põhjust uskuda, et see jätkub nõnda veel pikki aastaid, sest meil on selleks parimad inimesed ,” ütles Skype’i Eesti haru seitse aastat juhtinud Sten Tamkivi. “Usun, et teatepulga edasiandmine Tiidule saab olema sujuv ja nii meie praegused kui juurde palgatavad Eesti töötajad ja Skype tervikuna vaid võidavad tema värsketest ideedest ja pühendumusest.”

Tiit Paananen liitus Skype’iga aastal 2005, mil asus juhtima Skype tarkvaraarenduse testimise meeskonda, kasvatades selle aastate jooksul mõnest töötajast Eestis enam kui sajani üle maailma. Tiit on sündinud ja kasvanud Eestis ja õppinud Tampere Tehnoloogiaülikoolis. Varem on Tiit töötanud tehnoloogiafirmades DNS Finland ja Helmes ning juhtinud Hansapanga Elukindlustuse IT-d ning Hansapanga IT tugiteenuseid.

Sten Tamkivi on olnud Skype Eesti juht aastast 2005. Lisaks rahvusvahelisele tegevusele ettevõtte sees on Sten olnud aktiivne osaline Eesti tehnoloogiasektori arengut saatvas ühiskondlikus diskussioonis, mis puudutab tarkade töökohtade loomise soodustamist, reaalainete ja arvutiteaduste hariduse edendamist, välistalentide meelitamist Eestisse ja ühiskonna suuremat avatust ja tolerantsi. Sten on ka President Toomas Hendrik Ilvese nõunik, juhib Eesti IT Akadeemia juhtkomiteed, kuulub IT ja Telekomifirmade Liidu juhatusse ja mitmetesse nõukogudesse.

Skype Technologies OÜ on 400 töötaja ja mitmekümne vaba töökohaga Eesti üks suurimaid tarkvaraarendusfirmasid ja Eesti suurim IT-teenuste eksportöör, mis kuulub 2003. aastal asutatud internetisuhtlusfirma Skype kontserni. Alates 2011. aasta oktoobrist on Skype Microsofti divisjon.

Sten Tamkivi
Skype: sten

Tiit Paananen
Skype: parasiil

Liis Veersalu (Hill & Knowlton)

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s